Περιγραφή
22 με 24 Ιουνίου 3ημερο στον Ταύγετο
επικοινωνήστε μαζί μας για διαθεσιμότητα
Ξεκινώντας με μια περιπλάνηση στα μονοπάτια του Ταΰγετου, ο επισκέπτης έχει την επιλογή να εξερευνήσει την κορυφή του βουνού με εκπληκτική θέα και βλέποντας το φαινόμενο της πυραμίδας, ή να απολαύσει την περιπέτεια μιας πεζοπορίας που οδηγεί σε μια γαλήνια βάθρα.
Γιόγκα: Ενας Χώρος Εσωτερικής Ειρήνης
Αφεθείτε σε μια συνεδρία γιόγκα μέσα στην καρδιά της φύσης, αναζωογονώντας το μυαλό, το σώμα και την ψυχή σας. Με τον ήχο των πουλιών και το άρωμα των δέντρων ως υπόκρουση, αφήστε τον εαυτό σας να ενωθεί με τη φύση.
Τοξοβολία: Η Τέχνη της Ακρίβειας
Συμμετέχετε σε μια από τις αρχαιότερες και πιο συναρπαστικές δραστηριότητες, εκτοξεύοντας τα βέλη σας με ακρίβεια και απόλαυση.
Επιβίωση στη φύση: Βασικές δεξιότητες και πρακτικοί οδηγοί.
Πέρα από τις απολαυστικές δραστηριότητες, προσφέρουμε εκπαίδευση σε βασικές δεξιότητες επιβίωσης στη φύση. Αυτές περιλαμβάνουν απλούς τρόπους προσανατολισμού, τεχνικές ανάφλεξης φωτιάς, και μεθόδους φιλτραρίσματος νερού για ασφαλές πόσιμο νερό, και δημιουργία καταλύματος μέσα στο δάσος.
Μασάζ στο Δάσος: Απόλαυση και Χαλάρωση
Δώστε στον εαυτό σας την πολυτέλεια του μασάζ μέσα στη φύση, αφήνοντας το άγχος να διαλυθεί κάτω από την αγκαλιά των δέντρων.
Μικρό Σεμινάριο Μελισσοκομίας: Η Τέχνη της Κυψέλης
Με μια κυψέλη μπροστά μας, θα εξηγήσουμε πέντε βασικά στοιχεία της μελισσοκομίας, παρέχοντας μια μοναδική ευκαιρία να κατανοήσετε περισσότερο τη ζωή και τη λειτουργία του μελισσιού. Θα αναφερθούμε στη σημασία της βασίλισσας μέλισσας στην κοινωνία, στη διαδικασία της παραγωγής του μελιού και των κηρηθύρων, καθώς και στον ρόλο του καπνού.